NFT Koleksiyonu Y00ts, Solana'dan Polygon'a Beklenen geçişi Gerçekleştiriyor

Mart 29, 2023

Solana blok zincirinde yer alan ve DeGods ekibinin arkasındaki isimler tarafından oluşturulan Y00ts NFT koleksiyonu, son zamanlarda kripto para piyasalarının gündemini meşgul ediyor. 15.000 adetlik bir koleksiyon olan Y00ts, yenilikçi bir burs sistemi ve şeffaf bir NFT listesi sunuyor. Ayrıca, NFT'ler için "ⓨ" adlı yeni bir telif hakkı ve mülkiyet sistemi fikrini de test etmeye hazırlanıyor.

Y00ts NFT koleksiyonu henüz piyasaya çıkmadan öncelik listesini (White list) doldurdu ve listeye giren yatırımcılar y00tlist Twitter hesabı üzerinden bilgilendirildi. Y00ts NFT'leri üretmek için koleksiyonerlerin DeGods ekosisteminin yerel tokeni olan DUST coine ihtiyacı var. Bir Y00ts NFT'si üretmek için 375 DUST coin gerekiyor. Bu da yaklaşık 1320 dolar veya 36 Solana (SOL coin) fiyatına denk geliyor.

Ancak Y00ts NFT koleksiyonu, Solana blok zincirinde kalmayacak. Proje ekibi, Twitter üzerinden yaptığı bir duyuru ile Y00ts'un Polygon ağına geçiş yapacağını açıkladı. Bu geçişin nedeni olarak Solana'nın son zamanlarda yaşadığı ağ sorunları ve yüksek işlem ücretleri gösterildi. Polygon ağına geçiş ile birlikte Y00ts NFT'leri daha hızlı, ucuz ve güvenli bir şekilde alınıp satılabilecek.

Y00ts NFT koleksiyonunun Polygon ağına geçiş tarihi ise 31 Mart 2023 olarak belirlendi. Bu tarihten sonra Y00ts NFT'lerini Solana'dan Polygon'a taşımak isteyen yatırımcılar, proje ekibinin sağlayacağı bir köprü aracılığıyla bunu yapabilecekler. Köprü hakkında daha fazla bilgi için Y00ts'un resmi web sitesini veya sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Y00ts NFT koleksiyonu, Web3 topluluğuna bir sevgi mektubu olarak nitelendiriliyor. Estetik, fonksiyonel ve kaliteli bir topluluk oluşturmayı hedefleyen bu proje, NFT dünyasında yeni bir soluk getirebilir. Eğer siz de bu heyecan verici koleksiyona katılmak isterseniz, Polygon ağına geçiş fırsatını kaçırmayın.